اردوی تابستانی گروه نوجوانان نور در شهرستان سلماس روستای خسروآباد

این گروه طبق عادات هر سال بمناسبت پایان گروه اردوی تابستانی را برگزار می کند. که امسال این اردو از تاریخ 19 تیر ماه بمدت 6 روز در سالن روستای خسروآباد برگزار شد.

تعدادی از مربیان دو روز قبل برای آماده کردن اردوگاه در سالن حاضر بودیم. روز یکشنبه که همه بی صبرانه منتظرش بودیم فرا رسید، تصمیم گرفته بودیم برای برطرف کردن خستگی این مسافت طولانی و گرما از تن بچه ها با بازی آب که از طرف مربیان و بدون اطلاع بچه ها تدارک دیده شده بود، از آنها استقبال گردید که مایه شادی و سرور همه گردید.

در اینجا خلاصه ای از برنامه هایی که در مدت این چند روز با بچه ها انجام داده ایم برایتان می نویسم:

  • توضیح دادن قوانین اردوگاه و موضوع اردو ـ جلسه ـ دعا ـ ورزش صبحگاهی ـ کاردستی ـ آواز ـ بازی های مختلف از جمله بازی آب ، بازی شب ، بازی بازار ، بازی بزرگ و بازی های معمولی دیگر ـ اجرای تئاتر سرخپوستی ـ رقص و ...
  • رفتن به شهرستان خوی برای بازدید از کلیسای قدیمی و تاریخی سورپ سرکیس ( مار سرگیس) که جزء آثار ملی ایران می باشد. و بعد در پارک داغلارباغی برای صرف ناهار و بازی.
  • بازدید از کلیساهای واقع در روستای خسروآباد. مار گیورگیس ـ قلب مقدس ـ بنی شمونی ـ مار زایا ـ حضرت مریم .
  • رفتن به یکی از مناطق دیدنی سلماس به نام چَهریق که با نهر زیبایی که در آن جاری بود و فضای سبز و دیدنی آن، چشم انداز خاصی داشت.

روز پنج شنبه که آخرین شب اردو بود برای اینکه بچه ها روزهای شاد و به یادماندنی تری داشته باشند نمایش مراسم جشن عروسی توسط 4 نفر از اعضای گروه بصورت غافلگیر کننده ای برگزار شد که همه بچه ها غرق در خنده و شادی بودند. و بعد از مراسم عروسی، تئاتر سرخپوستی اجرا گردید. می توان گفت این روز، روز بیادماندنی برای بچه ها بود.

و روز جمعه آخرین روز اردو، همه بچه ها ناراحت از اینکه قرار بود به خانه هایشان برگردند چون دل کندن از این محیط شاد و صمیمیتی که بین بچه ها و مربی ها بود سخت بود. در این روز همه بمناسبت      عید مارقوریاقوس که کلیسایی است واقع در روستای کهنه شهر سلماس رفتیم و در مراسم نماز قداس قربانی مقدس که توسط کشیش یوحنا برگزار گردید شرکت نمودیم. بعد از پایان مراسم جهت بازدید از کلیسای حضرت مریم عازم روستای ساورا شدیم و ساعاتی را نیز در آنجا گذراندیم. در پایان همان روز بعد از بازدید به ارومیه بازگشتیم و به اینگونه تجربه امسال ما نیز از اردوی تابستانی به خوبی و خوشی سپری شد با کولباری از خاطره.

جا دارد از مسئول گروه ماسور کارولین و مربیان عزیز به خاطر زحمات زیادی که برای برگزاری این اردو کشیده بودند و همچنین از کشیش یوحنا که در مدت این 6 روز ما را همراهی نمودند و بخصوص از  بچه های عزیز که در این روزها حضور داشتند. و در آخر جا دارد از تمامی اهالی روستای خسروآباد به خاطر میهمان نوازی و محبت فراوانشان از اینکه ما را در این روزها همراهی

کرده و در کنارمان بودند تشکر و قدردانی نمود.  

عکسهای مربوطه

 

 تهیه و تنظیم از راینا هرمز