مجمع عمومی انجمن خلیفه گری 2011

بنا به دعوت عالیجناب مار توماس میرم اسقف اعظم خلیفه گری آشوری کلدانی کاتولیک ارومیه روز پنج شنبه 7 بهمن ماه 1389 27 ژانویه 2011 مجمع عمومی انجمن خلیفه گری ساعت 4 بعدازظهر در سالن اجتماعات کاتولیکهای ارومیه برگزار گردید.

مجمع عمومی سالی یکبار جهت تقدیم بیلان سالیانه و عملکرد انجمن منعقد می شود.

سیصد نفر از اعضای خلیفه گری سر ساعت 4 بعدازظهر در سالن اجتماعات حضور به هم رساندند. در این جلسه همچنین نماینده فرمانداری شهرستان ارومیه حاج آقا اژدر مرادی حضور داشتند.

       بعد از صرف چای و شیرینی با دعای ای پدر ما که در آسمانی، جناب اسقف اعظم جلسه را رسماً افتتاح نمودند سپس به انتخاب رئیس سنی جلسه با یک منشی و دو ناظر ، آقای گیورگیس عیسی خانی به عنوان رئیس سنی مجمع انتخاب شد. خانم آنت ورده به عنوان منشی ، خانم والانتین باکوزی و شماس شارلی انویه به عنوان ناظر انتخاب شدند. سپس آقای گیورگیس عیسی خانی جلسه را آغاز نمود و اهمیت این مجمع را به حضور شرکت کنندگان با سخنان مبسوطی تقدیم نمودند. سپس     رشته ی سخن را بدست جناب اسقف برای ارائه موضوع جلسه سپردند.  

      جناب اسقف سخن را چنین آغاز کرد: خدا را برای تمام فیض و محبت بی کران که برای ما ارزانی نمود، سپاس نموده و از شما ایمانداران بسیار عزیز و گرامی به خاطر وفاداری و ایمان راسختان و هدایای بسیار با ارزش که به کلیسا ارزانی می نمایید، سپاس گزارم .

از فرمانداری شهرستان ارومیه نیز بویژه حاج آقا مرادی نماینده ی فرمانداری ارومیه که به عنوان ناظر در این مجمع حضور پیدا کردند، تشکر و قدردانی بعمل می آید.

     سپس اسقف عملکرد و بیلان سالهای 1387 و 1388 شمسی را به حضار تقدیم کرده ادامه دادند: همانطوریکه اطلاع دارید کشیشان بسیار گرامی و دوست داشتنی ما همواره در خدمت به ایمانداران می باشند بویژه جهت برگزاری مراسم قداس قربانی مقدس نه فقط در کلیسای ارومیه بلکه هر یکشنبه یک کشیش در روستای سنگر و دیگری در روستای خسروآباد و یا پته ویر سلماس مراسم قربانی مقدس را  اجراء می نمایند. و هم چنین یک کشیش هر جمعه جهت برگزاری مراسم نماز قداس قربانی مقدس به تبریز می رود.

4 جوان نیز به عنوان شماس و خادم کلیسا دستگذاری و همچنین برای نخستین بار 4 خانم به عنوان قاری و خدمت گذار کلیسا برگزیده شدند.

 

عملکردها:

  1. تعلیمات دینی: کلیه امور تعلیمات دینی و پرداخت قسمتی از حقوق دبیر به عهده خلیفه گری می باشد.
  2. رسیدگی رفع احتیاجات و نواقص مدارس ابتدائی و راهنمائی پیشداد، کمک مالی به دانش آموزان بی بضاعت و پرداخت سالانه مبلغی به عنوان یارانه جهت تدریس زبان قومی ما.
  3. رسیدگی به امور خانه سالمندان و پرداخت کل هزینه خورد و خوراک، پرداخت حقوق کارکنان و بیمه آنها ، نقاشی خانه سالمندان، هزینه درمان و بیمارستان که مجموع کل هزینه سال 1387 بالغ بر 293.419.750 ریال و سال 1388 مبلغی بالغ بر 254.725.450 ریال و همچنین اصلاح کلیه سرویس های بهداشتی
  4.  مجموع کل ساکنان خانه سالمندان 16 نفر می باشند. ساکنان 2 نفر ارمنی، 6 نفر کاتولیک، 8 نفر از کلیسای شرق آشوری که همانطوریکه عرض شد کل هزینه را خلیفه گری متقبل       می شود. 5 خانم نیز در خانه سالمندان کار می کنند.
  5. تعمیر و نگهداری سالن اجتماعات کاتولیکهای ارومیه که امروز بسیار زیبا و منظم می باشد.
  6. دیوار کشی قسمتی از زمین کلیسای مار زیا در روستای سیر ارومیه.

 

عکسهای مربوط به مجمع