بازار کریسمس 1390 و مختصری از تاریخچه آن

صبح روز 11 آذر ماه 1390 مصادف با 2 دسامبر 2011 سالن اجتماعات کاتولیکهای ارومیه شاهد برگزاری چهاردهمین دوره بازار کریسمس بود. چندین گروه از اعضای کلیسا با شور و نشاط مشغول عرضه انواع خوراکیها و وسایل تزئیناتی عید میلاد بودند.

سالن واقعاً رنگ عید به خود گرفته بود. همه از کوچک و بزرگ، پیر و جوان در حال آمد و رفت به سالن بودند و از دیدن یکدیگر شاید پس از مدتها لذت می بردند. نشستن دور یکدیگر و نوشیدن یک لیوان نسکافه یا چای داغ به همراه قطعه کیکی کوچک و شاید هم خوردن حلیم و یا آشی داغ که بخار بلند شده از آن نمایانگر سردی هوا بود می توانست اوقات خوشی را اگر چه برای یک مدت کوتاه به همراه داشته باشد.

تاریخچه برگزاری این بازار بر میگردد به سال تشکیل گروه قلب مقدس یعنی روز 29 فروردین ماه سال 76 شمسی مصادف با سال 1997 میلادی. اولین سال از سه سال آمادگی برای رسیدن به سال 2000 که سال خدا نامیده شد. این گروه برای اولین بار به سرپرستی و مدیریت اسقف اعظم توماس میرم با حدود 25 نفر عضو در شهر ارومیه تشکیل شد و در زمستان آن سال هم تصمیم به برگزاری اولین دوره بازار عید میلاد گرفته شد.

لازم به ذکر است که قبل از تشکیل گروه قلب مقدس گروهی دیگر که قدمت آن به 25 سال پیش برمیگردد تشکل یافته بود که ابتدا 12 نفر عضو داشت. و بعدها تعداد آنها به 28 نفر رسید که طی آن 4 دوره علوم الهیات توسط جناب اسقف توماس میرم تدریس شد و البته گروه مذکور نام مشخصی نداشت.

در خاتمه خدایمان را شکر می کنیم که به سفره مان برکت داد به تن هایمان سلامتی و به قلبهایمان محبت.

گزارش از: آنت ورده

عکسهای مربوطه