عید حضرت یوحنا تعمید دهنده در سلماس

روز یکشنبه 9 ژانویه برابر با 19 دیماه نماز قداس قربانی مقدس ویژه به مناسبت عید یو حنا تعمید دهنده برگزار شد. کشیش یوحنا سر ساعت 11 صبح مراسم را آغاز نمود و کلیسا از تمامی اهالی سلماس پر بود و بعد از مراسم تمام جماعت این عید را و همچنین 37 سال خدمت کشیشی را به کشیش یوحنا تبریک گفتند و با تقدیم گل و هدایای ارزنده سلامتی و طول عمر به پاس خدمات بی شائبه برای اهالی آن روستاها را از خداوند منان مسئلت داشتند.

 لازم به یادآوری است که کشیش یوحنا در سال 1347 وارد ایران شد و از همان ابتدا مشغول تحصیل زبان آشوری بوده و در روستای گویلان سکونت گزید و با معاشرت با افراد و دوستان زبان را یاد گرفت. در سال 1352 به درجه کشیش نائل شد و در زمان اسقف اعظم مار شموئیل شوریز به شهر ارومیه منتقل شد و از آن زمان و تا دو سال پیش مشغول تدریس تعلیمات دینی در روستاهای ارومیه و بویژه در روستای خسروآباد و پته ویر بود.

 سپس تمام جماعت به سوی سالن روستا جهت تناول ناهار عزیمت نمود و در این هنگام عالیجناب مار توماس میرم اسقف اعظم با همراهی شماس ویلسون شارلو از ارومیه به جمع حضار پیوست و حضور ایشان ابهت و زینت خاص به این جشن بخشیدند و باعث خوشحالی و سرور همگان شد . جناب اسقف ضمن تبریک به عید یوحنا تعمید دهنده به کشیش یوحنا از تمامی اهالی روستاها بخاطر احترام و تقدیر به زحمات کشیش یوحنا سپاس و قدردانی فرمودند و حضار را به انجام اراده مسیح دعوت نموده تا مسیحیانی با ایمان باشند و راه ابا و اجداد و والدین خود را ادامه دهنده و از تعالیم و فرهنگهای بیگانه که با تعالیم و فرهنگ خودمان مغایرت دارد دوری کنند.

عکسهای مربوط به مراسم