اردوی یکروزه گروه تسبیح  حضرت مریم

صبح روز دوشنبه 23 اگوست 2010 ( اول شهریور ماه 1389) گروه تسبیح حضرت مریم جهت زیارت کلیسای  رابان هرمز ؛ عازم ده کرد نشینی  در حوالی ترگور و مرگور ارومیه به نام دزگی شدند.

 این زیارتگاه کوچک بنایی سنگی است به شکل مکعب که اضلاع آن کمتر از 2 متر میباشد. و ورودی آن  درب فلزی حدود نیم متر در نیم متر است که به یاد این قدیس در منطقه کوهستانی صعب العبور و زیبا ساخته شده.

اعضای گروه پس از جابجایی وسایل و آماده نمودن محل اسکان ، به تناسب ظرفیت هر 2 یا 3 نفر وارد کلیسا شده و با این قدیس راز و نیاز کردند و پس از یک استراحت کوتاه در رابطه با زندگی رابان هرمز و یارانش که با تحمل شدیدترین شکنجه ها جان خود را در راه مسیح از دست داده اند مطالبی بیان شد..

سپس آماده صرف نهار شدند و پس از کمی استراحت و تفریح در خصوص  روح القدس و بکارگیری عطایای آن در طول زندگی مطالبی ایراد و بحث و تبادل نظر شد. در ادامه دعای تسبیح برای صلح و سلامتی دنیا و جامعه و خانواده ها و تشکر از حضرت مریم برای مواهبی که از پسر یگانه خود برای بشریت طلب میکند  برگزار گردید و سپس به جمع آوری وسایل پرداخته و در آرامش و شکرگزاری برای گذراندن یک روز شاد به ارومیه بازگشتند..

 

گزارش از: ملین عیسی

 

عکسهای مربوط به اردو