اعلام کناره گیری پاپ اعظم بندیکت شانزدهم از مقام رسولی خود

 

 

برادران عزیز !

امروز از شما دعوت نمودم تا گرد هم آیم نه فقط برای بررسی مراسم اعلام 3 قدیس در آینده بلکه خواستم تصمیم بسیار مهمی نسبت به کلیسا را خدمت شما عزیزان اعلام نمایم. بعد از تعمق بسیار وجدان خود در مقابل پروردگار، به این اطمینان رسیدم که قدرت جسمانی من به خاطر کهولت سن اجازه آن خدمت رسولی واجب را به من نمی دهد. کاملاً آگاه هستم که این وظیفه روحانی خطیر باید به اتمام رسد نه فقط در عمل و کلام، و نه با در نظر گرفتن درد و رنج و با دعا.

با وجود این در دنیای امروزی که شاهد بسیاری از تغییرات و تلاطم  در رابطه با زندگی ایمان است، برای هدایت قایق پطرس مقدس و بشارت انجیل سلامت جسمانی نیز ضروری می باشد همچنین سلامت روح؛ چیزی که در ماههای اخیر در من رو به تقلیل نهاده به نحوی که به عدم اعمال وظیفه رسولی که بر عهده من نهاده شده است ، به نحو احسن واقف هستم. بنابراین با آگاهی کامل از عواقب این تصمیم، با آزادی کامل، اعلام می نمایم که از وظیفه رسولی خود به عنوان اسقف رم و جانشین پطرس مقدس که در 19 آوریل 2005 توسط کاردینالهای محترم بر عهده من نهاده شده است، برکناری خواهم نمود و و از 28 فوریه 2013 از ساعت 8 شبکرسی پطرس مقدس خالی خواهد ماند و باید مراحل انتخاب جانشینی مناسب این مقام توسط مجمع کارینالان مسئول، انجام پذیرد.

برادران عزیز از صمیم قلب از تک به تک شما عزیزان به خاطر محبت و همکاریتان برای تحمل سنگینی بار این مسئولیت، مرا همراهی نموده اید، سپاس گذارم و به خاطر کمبودهای که داشتم طلب بخشش می نمایم.

اکنون، کلیسای مقدس را به حمایت و راهنمایی شبان اعظم آن خداوند ما عیسی مسیح سپرده و از مادر مقدس ایشان بطلبیم تا با شفقت مادرانه خود پدران کاردینال را برای انتخاب پاپ اعظم آینده راهنمایی نمایند.

من نیز زندگی آینده خود را وقف دعا برای کلیسای مقدس خدا خواهم نمود.

سایت منبع http://www.news.va