کریسمس در ارومیه

کریسمس در ارومیه

شب کریسمس (عید میلاد مسیح) بجای برف با بارانی دلپذیر که نشان از رحمت الهی است همراه بود و صبح زود مسیحیان برای عبادت و پرستش خداوند، کلیساها را پر ساخته بودند.

مسیحیان ارومیه هر سال بعد از ظهر روز عید میلاد مسیح جهت دید و بازدید و تبریک عید روحانیون خود به یکی از سالنهای اجتماعات می روند تا میثاق خود را با آنها تازه کنند.

امسال سالن کلیسای کاتولیکها توسط جوانان کلیسای انجیلی تزئین شده و چهره کریسمس به خود گرفته بود. جوانان و بانوان در تکاپو بودند و خود را برای پذیرائی از جمعیت بزرگ آماده می کردند.

جناب اسقف توماس میرم اسقف اعظم کلیسای آشوری کلدانی کاتولیک آذربایجان غربی، کشیش دریاووش عزیزیان سرپرست کلیسای شرق آشوری و کشیش ایلیا یادگار شبان کلیسای انجیلی به همراه اعضای انجمن کلیساها که میزبان تمام مسیحیان ارومیه بودند الگوئی از اتحاد و همدلی مسیحیت را که برگرفته از فرمایشات سرورمان عیسی مسیح است، عملاً و به مدت بیش از پانزده سال به تصویر می کشند.

جمعیت مشتاق با شادی وصف ناپذیری جهت ادای احترام به روحانیون و خادمان خود از کودک و پیر و جوان و زن و مرد دسته دسته برای تبریک میلاد خجسته مسیح در سالن حاضر می شدند. اینک علیرغم مهاجرت خیل عظیمی از آشوریها، سالن اجتماعات کاتولیکها همه بیش از 300 نفر گنجایش دارد جوابگوی مردم نبود و سالن چندین بار پر و خالی گردید.


در این اثنا جمعی از مقامات استان با هماهنگی دایره امور اقلیتهای دینی ارشاد اسلامی به سرپرستی آقای ثابتی وارد سالن شدند. جناب اسقف توماس میرم ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان گرامی خداوند را برای ثبات ـ امنیت و آرامش کشور عزیزمان ایران که در سایه ی همت و تلاش مسئولین ذی ربط میسر گردیده سپاس گفتند و از حضور و حسن نیت ایشان در آن جمع صمیمی قدردانی نمودند.

سپس آقای کریمی مدیر کل ارشاد اسلامی پیام تبریک استاندار محترم، دکتر جلال زاده را که بیانگر توجه و اهمیت مدیریت ارشاد استان به مسیحیان ساکن ارومیه می باشد قرائت فرمودند و در ادامه دکتر فتح الهی معاونت سیاسی استانداری سخنرانی گیرائی مبنی بر همدلی و همزیستی مسالمت آمیز میان اقوام و ادیان مختلف در استان ایراد فرمودند. پیام تبریک و هدایای ارسالی فرماندهی انتظامی استان، سردار نصرتی، توسط جانشین ایشان سرهنگ کریم خانی و سرهنگ مهرمند قرائت و به روحانیون تقدیم گردید.

در پایان نیز شهردار ارومیه آقای عصمت پرست و همراهان با حضور و تبریک میلاد مسیح از مسیحیان ارومیه تفقد نمودند. ضمناً فرماندار ارومیه دکتر شریف نژاد و جمعی دیگر از مسئولان با حضور و تبریک عید میلاد مسیح هر چه بیشتر بر غنای جلسه افزودند و این در حالی بود که صدا و سیمای استان آذربایجان غربی این دیدار را تحت پوشش خبری قرار می داد.

به فیض خداوند مراسم دید و بازدید و تبریک عید میلاد مسیح امسال نیز با شکوهی هر چه تمامتر در فضائی آکنده از مهر و صفا در عصر روز یکشنبه 4 دی ماه سال 1390 به پایان رسید.

تهیه و تنظیم از کشیش الیا یادگار

سخنرانی جناب اسقف اعظم توماس میرم

سخنرانی دکتر فتح الهی در جمع مسیحیان استان به مناسبت ولادت حضرت مسیح

 

عکسهای مربوط به دیدار