image

Image

Image

Image

image

 

 

اردوی گروه نوجوانان نور در اصفهان

 

گروه نوجوانان نور نوروز 1394 را با سفری به یادماندنی به شهر زیبا و تاریخی ایران یعنی اصفهان آغاز نمودند. عصر روز اول فروردین 1394 همه مسافران حاضر و آماده، چمدان به دست در ترمینال حضور به هم رسانده و آماده ثبت یکی دیگر از زیباترین اردوهای خود در دفتر خاطراتشان شدند.
روز دوم فروردین به منزل راهبه ها رسیده و استقبال گرم  راهبه ها در ترمینال اصفهان و منزل تمام خستگی سفر را از ما گرفت. روز را با مراسم عشای ربانی در کلیسای کوچک و بی‏نهایت زیبای حضرت مریم به قداست کشیش هرمز با حضور گرم اهالی استان اصفهان آغاز نمودیم و از خداوندمان تشکر کردیم که سالم و شاد به مقصد رسیده و با امید به خداوند اردوی خوبی را در پیش رو خواهیم داشت.
در طی سفر از مکانهای تاریخی شهر از جمله سی‏و‏سه پل، باغ هشت بهشت، چهل ستون، بازار امام و منطقه جلفا و کلیسای وانک دیدن نمودیم.
البته نباید از جلسات پرمحتوایی که کشیش هرمز زحمت تدارک آنرا کشیده بودند غافل شد که به اختصار به بخشی از آنها اشاره میشود:

"تمرکز بر مزمور 36 و انجیل یوحنا باب 7: که بر موضوع آب حیات اشاره میکنند. "هر که به من ایمان آورد همانگونه که کتاب میگوید از بطن او نهرهای آب زنده روان خواهد شد". یوحنا 38:7.
در فصل 8 یوحنا به بخشیدن زن زناکار رسیده که میفرماید: "در بین شما آنکس که بی گناه است اولین سنگ را به او بزند". یوحنا 7:8
بدین معنی که عیسی نه تنها شریعت را انکار ننموده بلکه صفحه جدیدی را برای ما میگشاید و آنانی را که قصد محکوم نمودن او را داشته بر سر دو راهی قرار داده و باعث بخشش زن گناهکاری میشود که در آینده یکی از شاگردان وفادار مسیح میشود."

البته در روزهای اقامتمان در اصفهان شاهد نزول برکات آسمانی بودیم که شاید گردش و تفریح را برایمان کمی سخت نموده ولی زیبایی خاصی به روزهای اول سال داد که سال نو1394 را پربرکت آغاز نمودیم.
روز چهرسنبه نیز که مصادف بود با روز قسم خوردن راهبه های عزیز ژوزفینا و فابیولا، اعضای گروه تصمیم گرفتن تا با اهدای  شیرینی و چای لحاظاتی را با حضور اعضاء و کشیش هرمز، کشیش یوخنا و رئیس ایشان راهب ژولیانو  به صورت سورپرایز جشن کوچکی برای آنها اجرا نمایند.
در نهایت اردویی پربار و خوب و آموزنده داشتیم؛ با سرما و گرما، با آفتاب و بارانش، با غم و شادی، با خستگی و راحتی اش در نهایت آخرین صفحات دفتر خاطرات را همانند روز اول با مراسم عشای ربانی و سپردن سفرمان به حضرت مریم بسته و عازم ارومیه شدیم تا تدارک عید اوشانا و بازار عید پاک را ببینیم.
در خاتمه از تمامی زحمات سورکارولین برای برنامه ریزی این اردو، از خانمها رابی مارال و رابی ژوزفین برای غذاهای خوشمزه، از رابی آندره برای تمام تدارکات اردو و از همه مهمتر از کشیش هرمز عزیز که با وجود تمام مشغله کاری خود ما را تنها نگذاشتند و مثل همیشه همراه ما بودند بی‏نهایت ممنونیم.

به امید اردوهای دیگر!

گزارش از ادیت عیشویی
عکس از ایلبرون شموئیلیان و ادیت عیشویی

آلبوم عکسها