image

Image

Image

Image

image

 

 

گروه جوانان نور و برنامه روز جوانان در ارومیه

 

روز جمعه 15 شهریور 1392 مصادف با 6 سبتامبر 2013 گروه جوانان نور برنامه­ای را تدارک دیده بود که به مناسبت روز جوانان با دعوت از همه جوانان در سالن کلیسای کاتولیکها برگزار گردید. این برنامه ساعت 9 صبح با حضور اسقف توماس و کشیشان و راهبه ها و اعضاء و مربیان جوانان نور و جمعی از جوانان ارومیه که در گرو­های مختلف فعالیت دارند و عده­ای از جوانان سلماس با برگزار دعای راه صلیب در حیاط ساختمانهای خلیفه­ گری توسط اعضاء جوانان نور آغاز گردید. در این دعا تعمقهایی بر زندگی، درد و رنج و قیام مسیح و نقش آن در زندگی هر مسیحی بیان گردید. بعد از آن مراسم با وقفه­ای کوتاه توسط سخنرانی کوتاه عالیجناب اسقف توماس درباره ایمان و نقش آن در زندگی یک مسیحی و مصادف بودن این سال با سال تجدید ایمان ادامه پیدا نمود.
عالیجناب اسقف توماس در ادامه سخنان خویش به نقش ایمان به عنوان عامل اتحاد و همبستگی ایماندارن اشاره نموده فرمودند: عیسی مسیح متعلق به همه است این ما هستیم که باید قلبهایمان را برای دریافت او بگشاییم و اجازه دهیم در ما ساکن گردد و تنها به این طریق خواهیم توانست راه درست بشارت ایمان توسط انجیل را پیدا نموده و بدیگران برسانیم. چرا که همه ما اعضاء یک خانواده که همان کلیسا است، هستیم بنابراین، باید بذر امید و محبت را که از مسیح دریافت نموده­ایم در دل همهگان بکاریم زیرا این ایمان است که رابطه ما با همدیگر را مستحکم می نماید. ما باید به قانونی که مسیح به ما داد نه تنها گوش فرا دهیم باید به آن با جان و دل عمل کنیم و آن چیزی نیست جز اینکه همسایه مان را همانند خودمان دوست بداریم. ایمان یعنی خود را در آغوش خدا رها نمودن و به او اعتماد نمودن است. توسط ایمان خالص خواهیم توانست صلیبمان را هر روزه با شادی و به کمک مسیح حمل نماییم.

بعد از سخنرانی عالیجناب اسقف توماس از همه دعوت گردید که با تشکیل گروه­های کوچک که از قبل به ترتیب سن شرکت کنندگان تعیین گردیده بود لحضاتی را در در تعمق بر اینکه نقش هر فرد به عنوان مسیحی چیست؟ جایگاه ایمان در زندگی هر فرد کجاست؟ و چگونه می توان با میسح ایجاد رابطه کرد و او را ملاقات نمود؟ و رابطه ایمان و دعا؟ با هم بگذرانند. در آخر نشست گروهی با نتیجه گیری از هر گروه مشخص گردید همه بر نقش اصلی ایمان مبنی بر کشف حقیقت در باره خدا و اراده او بر هر انسان متفوق بودند و چگونگی ارتباط با مسیح و نقش ایمان و دعا را در زندگی یک مسیحی به خوب تشریح نموده اند.

برنامه بعد از سخنرانی عالیجناب اسقف و کار گروهی، با ارائه برنامه های مختلف منجمله تشریح فعالیتهای گروه جوانان نور و همچنین توضیح خانم ادیت عیشویی در باره چگونگی مسافرت به برزیل و هدف از شرکت در روز جهانی جوانان به عنوان داوطلب، و برنامه های تفریحی گوناگون ادامه پیدا نمود و با دعای دسته جمعی تسبیح حضرت مریم پایان پذیرفت.
لازم به ذکر است که مادران محترم جوانان نیز در این روز سهم خود را در این برنامه با پذیرایی و آماده نمودن نهار برای جوانان ارائه فرمودند.

 

آلبوم عکس